Płaszcze męskie szyte na miarę: Dyplomatka, Chesterfield - Zakład krawiecki WELTMEX

Płaszcze męskie szyte na miarę


Wraz z nadejściem jesiennych dni, szykowny płaszcz staje się obowiązkowym elementem męskiej garderoby. W dobie mody dyktowanej przez masowych zachodnich producentów, ubiór szyty metodą miarową pozwala zrobić korzystne wrażenie na co dzień i od święta. Podkreśl swą indywidualność już dziś. Postaw na elegancję, oryginalność, szyk.

Z nami dobierzesz ubranie skrojone na miarę Twojej sylwetki, upodobań i stylu. Nasza firma nie narzuca sobie żadnych ograniczeń, tak więc wybór należy zawsze do Ciebie!

W ofercie posiadamy zarówno płaszcze typowo codzienne (trencz, bosmanka, polo), jak i bardziej klasyczne modele (dyplomatka czy płaszcz myśliwski). Jesteśmy w stanie zaproponować szeroką gamę materiałów przeznaczonych na płaszcze przejściowe i zimowe. Dysponujemy dobrymi jakościowo tkaninami polskimi oraz asortymentem wysokoskrętnych, angielskich wełen.


Dwurzędowe dyplomatki - chesterfieldy

Dyplomatka, nazywana chesterfield’em na cześć angielskiego hrabi George’a Stanhope’a to zdecydowanie najbardziej formalny płaszcz męski. Najczęściej szyje się go z grubej wełny, kaszmiru lub też mieszanek obu tych włókien. Gustownie prezentuje się dyplomatka wykonana z wielbłądziej wełny, tzw. camel. Dopasowany do sylwetki, elegancki wygląd sprawia, że tego typu płaszcz nadaje się do noszenia w parze z garniturem wizytowym, stresemannem i smokingiem.
płaszcz szyty na miarę dwurzędowy
płaszcze na miarę - dwurzędówka na 2 guziki
płaszcz bespoke - dwurzędówka na 2 guziki
garnitury szyte na miarę tlo1

Jednorzędowe dyplomatki - chesterfieldy

Chesterfield z reguły jest ubiorem jesienno-zimowym. Podstawowymi kolorami są czerń, jak również granat czy szarości. Dyplomatki w jaśniejszych barwach są przeznaczone do stylizacji typowo dziennych i należy je zakładać wyłącznie przed zmierzchem. Ciekawym zastępstwem płaszcza typu chesterfield może być płaszcz myśliwski, charakteryzujący się biletówką oraz aksamitnym kołnierzem.
płaszcz chesterfield dwurzędowy
płaszcze bespoke szyte na miarę dwurzędówka
płaszcz szyty na miarę - dwurzędówka na 2 guziki
garnitury szyte na miarę tlo1

Kurtki, płaszcze 3/4

Kurtki sięgające przed kolano są uważane za strój półformalny i nadają się na mniej uroczyste okazje. Głównym przedstawicielem tej grupy jest tzw. car coat czyli płaszcz do samochodu. Z racji ograniczonej długości, obok klasycznej elegancji zapewnia też wygodę dla kierowców, a oprócz tego trudniej jest go zabrudzić. Taką kurtkę standardowo wykonuje się z wełny, kaszmiru czy tweedu. Drugą opcję stanowi płaszcz polo, który prawdopodobnie wywodzi się z dawnej tradycji jeździeckiej. Dzięki nakładanym kieszeniom i mankietom przy rękawach, nie jest tak oficjalny jak chesterfield, ale sprawdza się jako uzupełnienie stroju biurowego.
kurtka szyta na miarę bespoke dwurzędówka
odzież casualowa płaszcze kurtki na miarę
kurtki codzienne krawiectwo miarowe
garnitury szyte na miarę tlo1

Płaszcze i kurtki casualowe

Płaszcze i kurtki casualowe, choć wciąż eleganckie, nosimy na co dzień. Najbardziej znanym i ponadczasowym przedstawicielem płaszczy przeznaczonych na cieplejsze dni jest trencz. Ten o klasycznym kroju posiada wiele nawiązań do stylu militarnego, chociażby naramienniki i pas z klamrą. Dziś forma trenczu uległa pewnym modyfikacjom. Spotyka się prochowce o różnych długościach, jedno i dwurzędowe, te pozbawione paska czy pagonów.
płaszcz formalny wizytowy szyty na miarę dwurzędowy
płaszcz wizytowy szyty na miarę - dwurzędówka na 2 guziki
płaszcz bespoke - dwurzędówka na 2 guziki
garnitury szyte na miarę tlo1

Czy wiesz?


Najbardziej formalny model płaszcza zwany dyplomatką wywodzi się z XIX-wiecznej Anglii. Do dziś znany na tamtejszych terenach jako chesterfield, został rozsławiony dzięki George'owi Stanhope - szóstemu hrabiemu Chesterfield i nazwany na jego cześć.

Płaszcz polo, zanim na stałe wpisał się w kanon męskiej mody, był noszony przez angielskich graczy w polo.

Kultowy codzienny płaszcz - trencz został wynaleziony podczas I wojny światowej dla brytyjskich i francuskich żołnierzy jako alternatywa ciężkich, samodziałowych szyneli. Spowodowane przez wojnę szkody niebawem zmusiły do awansowania na oficerów żołnierzy wywodzących się z klasy robotniczej. Dla tych nieco żartobliwie określanych jako "tymczasowi gentlemani" mężczyzn, trencz szybko stał się symbolem prestiżu.
Odwiedź nas na facebooku:
Masz jakieś pytania? Zadzwoń ! pn-pt. 9-17 sb. 10-12 (+48) 507 97 11 83 lub (+48) 509 32 68 81 lub napisz : weltmex@ekrawiec.pl