O FIRMIE


Nasza firma posiada 50-letnią tradycję w krawiectwie miarowym.Początek nastąpił w 1958 roku,kiedy to jej właściciel- Bronisław Morawski rozpoczął samodzielną działalność w tak trudnym rzemiośle,jakim jest krawiectwo miarowe. Bronisław Morawski był uczniem prekursorów sztuki kroju opartego na anatomii, i wynikających z proporcji budowy ciała ludzkiego.
Byli to Józef Czosnowski oraz Anastazy Otlewski, którzy jako jedyni Polacy ukończyli w latach 20-tych XX wieku Akademię Mody w Mediolanie. Józef Czosnowski prowadził w latach międzywojennych renomowany zakład krawiecki w Warszawie, którego klientami były tak znane postaci jak Prezydent RP Ignacy Mościcki,Minister Spraw Zagranicznych Józef Beck i wiele innych znamienitości II RP.
W latach 90-tych zakład WELTMEX na fali zmian zachodzących w Polsce,zaczął się dynamicznie rozwijać. Rozszerzyliśmy także zakres swoich usług o odzież służbową oraz historyczną,szytą na miarę. Następnym etapem,który pozwolił nam na zapoznanie się z aktualnymi trendami Haute Cuture,czyli tzw. Wielkiego Krawiectwa,jest współpraca z kontrahentami z Europy Zachodniej.
Należą do nich między innymi:
- Fashionizer Ltd - Londyn - Wielka Brytania - /mundury i ubrania dla hoteli,obsługa pól golfowych oraz klientów indywidualnych/
- Peters Mode - Eekmolen - Holandia - /odzież służbowa dla różnych firm i instytucji oraz klientów indywidualnych/
- Sturm Handeles GMBH - Rottenburg - RFN /mundury historyczne - firma wykonywała mundury i ubiory między innymi do filmów Pianista,Stalingrad,Upadek itp/
- CityBespoke - Londyn - Wielka Brytania /klienci indywidualni/

WELTMEX wykonuje także dużo pojedynczych zleceń i wzorów dla wielu innych firm oraz klientów indywidualnych z USA, Francji,Wielkiej Brytanii,Szwecji i Danii.

W bogatej kolekcji naszych klientów znajduje się także pokaźna ilość firm i instytucji krajowych, do których należą między innymi:
- Polsteam Shipping Agency Sp. z o.o. Szczecin,Gdynia - /dawniej Polska Żegluga Morska - Obsługa Zlotu Żaglowców "The Tall Ship'Races 2007"/
- Ministerstwo Spraw Zagranicznych -
/fraki dla dyplomatów/
- Naftor Sp. z o.o. Warszawa - /ochrona rezerw paliwowych państwa - mundury służbowe/
- Akademicki Chór Politechniki Śląskiej Gliwice - /garnitury i fraki dla chórzystów/
- Koncern Energetyczny "ENERGA" - Gdańsk /kostiumy i garnitury służbowe/
- Koleje Dolnośląskie S.A. Legnica - /mundury pracowników kolei"/
- Filharmonia Kaliska Kalisz - /fraki dla muzyków/
- Opera Bałtycka Gdańsk - /smokingi dla muzyków oraz surduty do spektaklu "Czarodziejski Flet"/
- Teatr Muzyczny Gdynia -
/kostiumy dla aktorów/
oraz wiele innych firm,kół łowieckich,orkiestr,chórów,hoteli,restauracji itd.

Bardzo istotna w rozwoju firmy jest także duża ilość klientów indywidualnych, korzystających z naszych usług przez internet. Oni także przyczyniają się do kultywowania tradycji krawiectwa miarowego,które jest coraz mniej dostępne w całej Europie.
Mimo ciągle rosnącego popytu na usługi krawców, stają się one coraz droższe i stać na nie zwykle tylko najbardziej zamożną część społeczeństwa. Naszym celem jest utrzymanie cen standardowych usług na poziomie dostępnym dla klienta o mniej zasobnym portfelu, jak również rozwój ekskluzywnych usług na najwyższym poziomie,tzw. brytyjskiej klasyki, w niewygórowanych cenach.
Są to ubrania wykonane z najlepszych gatunkowo tkanin, oraz fasony i subtelne szczegóły wprost z Saville Row w Londynie - stolicy światowego krawiectwa miarowego. Klientów zainteresowanych tego typu usługami zapraszamy do nowego działu Ekskluzywne krawiectwo