ODZIEŻ MĘSKANie tylko w naszej firmie wierzymy,że "szata zdobi czlowieka".Zdecydowana większość ludzi odpowie twierdząco na to pytanie. D l a c z e g o ?
Czyż idąc do klienta "w interesach",do banku,na spotkanie z pracodawcą albo na ślub,do teatru,na przyjęcie itp. staramy się ubrać niechlujnie ?
Oczywiście że N I E.

Naszym celem jest właśnie ubranie klienta w odzież dopasowaną indywidualnie do jego figury, wykonaną z dobrej jakościowo tkaniny, i z użyciem prawidłowych ,dobrej jakości dodatków krawieckich.
Żeby wykonać takie ubranie jest tylko jeden sposób - U S Z Y Ć   N A   M I A R Ę ! ! !.
Z przeprowadzonych badań marketingowych wynika,że tylko 10 do 12 klientów na 100 jest w stanie dobrać odpowiednie dla swojej figury ubranie gotowe.
Reszta, niestety - skazana jest na przeróbki,poprawki,skracania,wydłużania,zwężania itp. rzeczy, które powodują,że ubranie traci równowagę konstrukcyjną, czyli tzw. proporcje,i wygląda,dla osoby mającej nawet "niewielkie pojęcie o modzie", D R A M A T Y C Z N I E.
Jest też wiele firm,które oferując "ubrania na miarę" postępują w ten sam sposób. To znaczy produkują seryjnie setki ubrań a następnie biorąc kilka miar od klienta "dopasowują": długości,szerokości do jego figury. Cechą charakterystyczną takich ubrań jest najczęściej cena, która mieści się w "bazarowej normie" i nie przekracza 250-300 zł. Niestety za taką cenę nie da się uszyć ubrania na miarę,do którego krawiec musi przygotowac indywidualną konstrukcję w/g miary klienta,skroić, i uszyć całą sztukę odzieży zgodnie z zasadami sztuki krawieckiej od A do Z. Wykonanie standardowego ubrania na miarę to około 12-16 roboczogodzin fachowca,którego wyszkolenie trwa minimum 6-8 lat, co w porównaniu z przyuczeniem do zawodu szwaczki - około 1 miesiąca, jest okresem bardzo długim. Klient łatwo może sprawdzic taką firmę życząc sobie dodatkowych opcji w ubraniu, co dla krawca miarowego nie stanowi żadnego problemu. I zapytać o wykonanie: rozporka w spodniach zapinanego na guziki,dodatkowej kieszonki tzw /zegarkówki w spodniach/ lub przy zamawianiu marynarki zapytać o standardową podszewkę, a następnie zażyczyć sobie w innym kolorze oraz dodatkowo w rękawach tzw rękawówkę / biała podszewka w paski używana często w ekskluzywnych ubraniach na miarę / itp. Dla firmy szyjącej na miarę to żaden problem natomiast dla producenta masowego to rzecz niemożliwa do wykonania.


WELTMEX do produkcji ubrań na miarę używa minimum tkanin elanowełnianych o składzie 45% wełny oraz 55% poliestru o gramaturze od 280-480 g/m ,przy czym te w górnej granicy,czyli najcięższe są przeznaczone głównie na mundury. Są to tkaniny o dobrych parametrach użytkowych,nadające się na odzież zarówno służbową jak i wizytową. Posiadają dość dobrą higroskopijność,tzn./oddychają,łatwiej wchłaniają wilgoć /, przez co człowiek wydziela mniej potu. Elanowełny posiadają także naturalną barwę,tzn "nie błyszczą się" Zupełnie odwrotne cechy posiadają tkaniny sztuczne,a więc wykonane w 100% z poliestru, jedyną ich zaletą pozostaje niska cena, która powoduje, że ubrania z nich są bardzo tanie, ale niestety w tym wypadku "cena rzuca się w oczy". Dostępne zwykle na bazarach i w sklepach tanich producentów są odzwierciedleniem nadal jeszcze niskiego poziomu zamożności naszego społeczeństwa.

Firmy szyjące ubrania na miarę w stolicach światowego krawiectwa, w Londynie,Paryżu,Mediolanie używają tylko i wyłącznie tzw.wysokoskrętnych wełen od super 100s do nawet super 200s, ale ceny tych wełen są bardzo wysokie. Nasza firma w związku ze współpracą z brytyjskimi,holenderskimi oraz niemieckimi firmami,również wprowadziła usługę szycia ekskluzywnych ubrań z brytyjskich wełen najwyższej jakości.Ceny są natomiast często nawet o 50-80% niższe od cen naszych zagranicznych partnerów. Szczegółowe informacje są dostępne na podstronie Ekskluzywne krawiectwo na których są też porady: co, gdzie, kiedy, i z jakimi dodatkami powinien nosić prawdziwy gentelman.

Natomiast w Zamówieniach on line mogą Państwo zamówić standardową wersję garniturów,fraków,smokingów,płaszczy szytych na Państwa miarę z dobrych jakościowo bielskich wełen i elanowełen w przystępnej cenie.


WELTMEX,zatrudniajac tylko najwyższej klasy fachowców, krawców z wieloletnim doświadczeniem, nie boi się żadnych wyzwań. Jesteśmy w stanie wykonać każde zamówienie,zarówno jeśli chodzi o fason,jak i figurę ludzką.
W związku z tym pragniemy polecić Państwu produkowane przez nas na miarę:
  • garnitury i marynarki
  • płaszcze zimowe
  • spodnie
  • surduty
  • fraki klasyczne i angielskie
  • smokingi
    Zapraszamy Państwa do współpracy