ODZIEŻ HISTORYCZNA

Specjalnym rodzajem naszej działalności jest świadczenie usług w szyciu odzieży historycznej jak i współczesnej, dla potrzeb teatru i filmu.Korzystając ze źródeł historycznych jesteśmy w stanie odtworzyć każdy rodzaj odzieży używanej w danym okresie historycznym.We współpracy ze scenografem dobieramy odpowiednie tkaniny i dodatki, tak żeby osiągnąć optymalny efekt sceniczny, przy często niskim budżecie przeznaczanym na kulturę. Przy realizacji zamówień współpraca przebiega dość sprawnie, ponieważ dojeżdżamy na miejsce oraz dokonujemy pomiarów aktorów.Następnie zgodnie z zaleceniami scenografa dobieramy tkaniny i dodatki i przygotowujemy wzory.Po akceptacji scenografa realizujemy zamówienie dokonując niezbędnych przymiarek w siedzibie zamawiającego.Po realizacji zamówienia dowozimy gotowe kostiumy na miejsce do garderoby zamawiającego.
Biorąc pod uwagę zmiany w całej gospodarce polegające na restrukturyzacji i zmniejszaniu kosztów działalności wiele firm oraz instytucji korzysta z tzw outsourcingu,czyli wyprowadzania usług obsługujących podstawową działalność poza przedsiębiorstwo czy instytucję.W podobny sposób postępują placówki służby zdrowia, urzędy oraz przedsiębiorstwa - zlecając sprzątanie
ochronę,prowadzenie stołówek,itp firmom z zewnątrz. Pozwala to oszczędzić dość duże środki, koncentrując się na działalności podstawowej.
W tym przypadku to my zadbamy o jakość wykonania, dobór odpowiednich materiałów i dodatków oraz kadr do wykonania zlecenia.

Wobec tego zachęcamy managerów kultury do korzystania z naszych usług.